Sesja Rady Powiatu

2 kwietnia 2021
W środę, tj. 31 marca  za pomocą środków porozumiewania się na odległość odbyła się kolejna sesja  Rady Powiatu Lubańskiego. Program posiedzenia obejmował 8 punktów. Jednym z najistotniejszych była informacja o sytuacji NZOZ Łużyckiego Centrum Medycznego.

Ponad 1 mln złotych dla powiatu lubańskiego

2 kwietnia 2021
Powiat Lubański pozyskał kwotę 1.188.000,00 złotych. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejne środki rządowego wsparcia, które trafią do naszego powiatu. Tym razem będą przeznaczone na zakup nowego RTG dla szpitala

Na święta...

1 kwietnia 2021
Aby pokój i radość zagościły w naszych sercach. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Aby nadchodzące święta były dla Państwa czasem spokoju, refleksji... Wesołego Alleluja !!!

Trudna sytuacja lubańskiego szpitala

31 marca 2021
Niestety czarny scenariusz się potwierdza i chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji wciąż przybywa. W lubańskim szpitalu nie ma już wolnych miejsc, brakuje sprzętu i leków dla pacjentów covidowych.

Ostatni moment na złożenie wniosków

26 marca 2021
Agencja kończy przyjmowanie wniosków o pomoc w dwóch ważnych dla rolników naborach. Warto się pospieszyć, bo tylko do 26 marca można składać wnioski o wsparcie inwestycji chroniących wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych

Ad Vocem wypowiedzi dotyczących szpitali powiatowych

17 marca 2021
Zachęcamy do oglądnięcia filmu, w którym zawarto odniesienie się do słów wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego wypowiedzianych podczas posiedzenia Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Zdrowia, które odbyło się 24 lutego br.

Środki finansowe na lecznictwo szpitalne w Polsce

17 marca 2021
Zachęcamy do oglądnięcia materiału filmowego obrazującego ilość środków finansowych przeznaczanych na lecznictwo szpitale w Polsce.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11