Dzień Strażaka

18 maja 2021
W tym roku Dzień Strażaka, podobnie jak cały ubiegły rok, był inny niż zwykle. Pandemia wymusiła skromny ceremoniał i ograniczoną ilość gości. Nie było wielu samorządowców, zaprzyjaźnionych służb ani pełnej obsady jednostki.

Promując ideę rodzicielstwa zastępczego

18 maja 2021
12 maja br. w Lubaniu odbyło się wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Literacko - Plastycznego promujące rodzicielstwo zastępcze. Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Rządowa pomoc dla powiatów górskich?

13 maja 2021
7 starostów makroregionu Sudetów Wschodnich, Zachodnich i Środkowych apeluje do rządu o wsparcie nie tylko gmin, ale też powiatów. Jak zaznaczył Walery Czarnecki podczas konferencji w Kłodzku, „nie było intencją, aby kogokolwiek atakować lub oskarżać. Jes

Powiatowe konkursy językowe

11 maja 2021
Za nami wyjątkowa edycja konkursów języków obcych organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Mimo panującej pandemii i związanych z nią obostrzeń, zainteresowanie było nie mniejsze niż w latach poprzednich.

Powiatowe konkursy recytatorskie

7 maja 2021
Recytacja jest wartością samą w sobie, ale też ważnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do języka i rozbudzania zainteresowania kulturą. Czas na podsumowanie powiatowych konkursów recytatorskich w Powiecie Lubańskim.

Dziś Dzień Strażaka

4 maja 2021
Dziś Dzień Strażaka, święto ustanowione w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana. 4 maja jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę.

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu

29 kwietnia 2021
Rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinspektor Agata Sekuła z dniem 20 kwietnia została powołana na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu. Podinspektor Agata Sekuła.
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    11