Kolejne inwestycje drogowe powiatu

28 lipca 2016
Rozstrzygnięto przetargi na dwie kolejne inwestycje infrastrukturalne, które w tym roku realizowane będą przez powiat lubański. Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych na drogach w powiecie lubańskim, to nadal jeden z ważniejszych priorytetów.

Ćwiczenia straży pożarnej

1 lipca 2016
19 zastępów wzięło udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych „DOM ZDROJOWY 2016”, które w sobotę (25 czerwca br.) odbyły się w Świeradowie-Zdroju. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wraz ze Starostwem.

Nowa inwestycja powiatu

28 kwietnia 2016
Na dzisiejszej sesji rada powiatu, wprowadziła (na mocy uchwały budżetowej) nowe zadanie inwestycyjne dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Rudzicy. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 1,7 miliona złotych.

Jest szansa na lepsze drogi

7 kwietnia 2016
Istnieje szansa, że w przeciągu dwóch najbliższych lat zmodernizowane zostaną drogi w Leśnej, Świeradowie-Zdroju oraz Platerówce. Wszystko to za sprawą projektu, którego głównym założeniem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy Polską, a Czechami.

Miliony na inwestycje

4 lutego 2016
Powiat konsekwentnie realizuje inwestycje infrastrukturalne. Priorytetem zeszłorocznego budżetu była troska o poprawę infrastruktury drogowej oraz polepszenie bezpieczeństwa życia mieszkańców powiatu.

Czas inwestycji i rozwoju

1 stycznia 2016
Ostatnie lata to dla powiatu lubańskiego czas rozwoju i inwestycji. Tylko w okresie ostatnich pięciu lat pozyskano dodatkowe środki pozabudżetowe w kwocie 71,2 mln zł.