Kolejne inwestycje drogowe powiatu

28-07-2016

Rozstrzygnięto przetargi na dwie kolejne inwestycje infrastrukturalne, które w tym roku realizowane będą przez powiat lubański. Poprawa bezpieczeństwa i warunków komunikacyjnych na drogach w powiecie lubańskim, to nadal jeden z ważniejszych priorytetów.

Pierwszą z inwestycji, która zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku jest modernizacja blisko kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej stanowiącej wyjazd z Lubania w kierunku Leśnej (od przejazdu kolejowego do granicy miejscowości Kościelnik).

Druga dotyczy przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 357  między Lubaniem a Zarębą. Generalnym wykonawcą robót na przedmiotowym odcinku będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jałowca. Walery Czarnecki, poinformował, że przedmiotowe odcinki dróg odnowione zostaną do końca października br. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia. Przebudowane zostaną również przepusty znajdujące się na tych odcinkach.

Warty podkreślenia jest fakt, że na ten cel powiat lubański pozyskał środki finansowe od samorządu województwa dolnośląskiego.