Sprawozdanie z działalności firemek – grudzień 2019 r.

08-01-2020

„Firemki” prowadzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z trzech powiatów oraz z Czech, w ramach unijnego projektu, działają niemal jak prawdziwe. Celem projektu jest lepszy start młodych w przyszłość, a oto raport z ich działalności.

Firma Nr 42 - IT-help

W grudniu br. przedstawiciele uczniów brali udział w Dniu Mentorskim w Bolesławcu. Prezentowali firemkę przed innymi uczestnikami. Przedstawiciele w osobach: Marcin Morawski oraz Maciej Reczuch omówili zakres działalności firmy ITHelp. Posługując się prezentacją multimedialną bardzo ciekawie przedstawili firmę, pracowników i zaprosili wszystkich do współpracy.

Firma Nr 43 – Yummy

Dwóch przedstawicieli uczniów z firemki zaprezentowało działalność Firmy symulacyjnej Yummy podczas 3 Ratingu Firemek w Bolesławcu, wykorzystując w tym celu sporządzoną przez uczniów podczas zajęć prezentację multimedialną. Ponadto uczniowie uczestniczyli w ocenie i analizie prezentacji pozostałych firm uczestniczących w dniu mentorskim.

Firma Nr 46 - „Jesteś tym, co jesz“

W miesiącu grudniu spotykaliśmy się dwukrotnie. Poznaliśmy zaganienia dotyczące podstaw prawa gospodarczego i zarządzania finansami oraz kształtowaliśmy umiejętności komunikacyjne.

Uczniowie przygotowali prezentację na temat glutenu i serwowali pierniczki bezglutenowe, które wcześniej samodzielnie przygotowali.

Firma Nr 48-  3DPrint

Uczniowie pracowali na „Blenderze“ oprogramowaniu do grafiki 3D.

Firma Nr 50 – ElektroProjekt

Spotkanie na Ratingu Firemek. Wysłuchanie uwag specjalisty od spraw reklamy. Wdrożenie wskazówek do pracy z uczniami tj. uczniowie ustalali dokładnie jakie usługi konkretnie będą  oferować i po zorientowaniu się w cenach danych usług ustalili cennik (którego wcześniej nie mieli).