Pierwszy rok już za nami

23 sierpnia 2019
18 czerwca 2019 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Smolniku obchodził pierwszą rocznicę otwarcia. W tym dniu powiatowa placówka gościła osoby, które przez cały rok wspierały działalność domu.

25 lipca 2019
Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

3 - wspólne, niemiecko- polskie ćwiczenia straży pożarnych pn. "WIELKA WODA 2019".

3 lipca 2019
Nad jeziorem leśniańskim partnerzy projektu Kom(m)ando „Zur Hilfe!” / „Na Pomoc!” przeprowadzili kolejne transgraniczne ćwiczenia polskich i niemieckich służb zajmujących się ochroną ludności i mienia.

Kariera zawodowa – marzenia do spełnienia

10 czerwca 2019
05 czerwca 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu odbyła się Powiatowa Debata zawodowa – „Kariera zawodowa – marzenia do spełnienia”.

Zawodowo i profesjonalnie – projekt rusza od września

17 maja 2019
Nowy projekt Powiatu Lubańskiego adresowany jest do uczniów i nauczycieli trzech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. Pozyskana kwota przekracza 3 miliony złotych. Wkład własny z budżetu powiatu to ponad 151 tysięcy złotych.

Staże u pracodawców, szkolenia dla nauczycieli

13 maja 2019
Na rynku coraz ważniejsza jest praktyczna nauka zawodu, zdobycie kwalifikacji i umiejętności. Uczniowie chętniej korzystają ze staży i płatnych praktyk, a firmy częściej zatrudniają młodych. Tak jest również w naszym powiecie.

Nowy pojazd Powiatowego Zarządu Dróg

26 kwietnia 2019
Mercedes Unimog, zasili flotę Powiatowego Zarządu Dróg w Lubaniu. To „Uniwersalne Urządzenie Motorowe” – jak brzmi jego pierwotna nazwa (niem. Universal-Motor-Gerät) – zostało skonstruowane specjalnie do tego celu.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    15