Powiat lubański w strefie zagrożonej ASF

14 lipca 2021
Powiatowy Lekarz Weterynarii apeluje, aby zgłaszać wszystkie przypadki znalezionych padłych dzików, aby te mogły zostać poddane badaniom. Od wczoraj teren powiatu lubańskiego został objęty ograniczeniami związanym z rozprzestrzenianiem się ASF.

IMGW ostrzega. W regionie możliwe burze i grad

13 lipca 2021
Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Bezpieczeństwo w internecie

12 lipca 2021
Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” zaprasza mieszkańców Lubania i Powiatu Lubańskiego w wieku 60+ do Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych (NGO) w Lubaniu na bezpłatne warsztaty nt. bezpieczeństwa w internecie. Najbliższe spotkania już w sobotę.

„POLSKA WIEŚ – DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ”

12 lipca 2021
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

KWESTIONARIUSZ ANKIETOWY (ANKIETA)

12 lipca 2021
Czy czujesz się związany z miejscem z którego pochodzisz? Czy podoba Ci się otoczenie w którym mieszkasz? Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkim badaniu ankietowym, prowadzonym przez Instytut Rozwoju Terytorialnego w ramach prac nad Audytem krajobrazowym

Przekazano plac budowy

12 lipca 2021
To już pewne, kolejna droga w powiecie jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. Jest to inwestycja za 3 mln złotych. Mowa o przebudowie drogi powiatowej przez Pisarzowice.

70 lat minęło

8 lipca 2021
Plac przed budynkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu przy Kopernika 1 było sceną obchodzonego jubileuszu 70-lecia istnienia placówki. To piękny jubileusz.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    11