Święto Wojska Polskiego

4 sierpnia 2020
Święto Wojska Polskiego tradycyjnie przypadnie w połowie sierpnia. Rokrocznie obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. W 2020 roku, jak i w poprzednich latach, święto to przypada dokładnie 15 sierpnia.

DOBRY POCZĄTEK, kolejnym projektem planowanym do realizacji

3 sierpnia 2020
Powiat Lubański przymierza się do realizacji kolejnego projektu. Ma on na celu wsparcie podopiecznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Dolnego Śląska.

Wędruj z nami po Górach Izerskich

3 sierpnia 2020
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej – Oddział MiPBP w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu zapraszają do udziału w polsko-niemieckiej wycieczce przyrodniczej po Górach Izerskich.

Badanie mammograficzne w Lubaniu

29 lipca 2020
LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Mobilna pracownia mammograficzna pojawi się w Lubaniu 12.08 br.

Spotkanie Starosty z Marszałkiem

28 lipca 2020
Współpraca polsko-niemiecka, kontynuacja realizacji projektu „Kom(m)ando „Zur Hilfe! Na pomoc!” oraz inwestycje, które samorząd województwa we współpracy z naszym powiatem  realizuje dla mieszkańców tej części Dolnego Śląska to główne tematy rozmów.

„Zawodowo i profesjonalnie” – projekt realizowany mimo koronawirusa

27 lipca 2020
Od września 2019 r. uczniowie i nauczyciele lubańskich placówek ponadpodstawowych uczestniczą w projekcie „Zawodowo i profesjonalnie”, którego wnioskodawcą jest Powiat Lubański, a realizatorem Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu wraz z 3 szkołami.

Policjanci mają swój dzień. Dziś Święto Policji

24 lipca 2020
Stoją na straży prawa, pomagają, rozwiązują problemy i niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Oczywiście mowa o policjantach, bo dziś jest ich święto – Święto Policji.
1    1  2  3  4  5  6  7  8  9    32