Maseczki dla Seniorów

20 maja 2020

Rusza program „Czyste Powietrze” 2.0

18 maja 2020
Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”, w której dokonano znaczącego uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów, startuje już 15 maja 2020 r.

Laptopy  dla uczniów i nauczycieli ze środków UE

12 maja 2020
Powiat Lubański pozyskał 80 tysięcy złotych, które przeznaczone zostały na zakup laptopów dla szkół. Środki europejskie pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zakupiony sprzęt został przekazany dyrektorom szkół.

Konkurs na najładniejszą zagrodę nie odbędzie się w tym roku

11 maja 2020
Konkurs na najładniejszą zagrodę oraz gospodarstwo rolne Powiatu Lubańskiego dołącza do długiej listy odwołanych wydarzeń w tym roku. Tegoroczna edycja konkursu została przełożona na 2021 rok ze względu na pandemię COVID-19.

Radni obradowali zdalnie

7 maja 2020
W związku ze stanem epidemii w Polsce ograniczeniom uległy również sesje. Ostatnia sesja Rady Powiatu Lubańskiego odbyła się z wykorzystaniem środków systemów elektronicznych.

140 tysięcy dla Łużyckiego Centrum Medycznego

6 maja 2020
Samorząd województwa uruchomił kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc z Urzędu Marszałkowskiego trafiła do lubańskiego szpitala. Źródłem wsparcia są w większości fundusze unijne.

Koniec kwarantanny dla pracujących za granicą

6 maja 2020
W czwartek (30.04) premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od 4 maja br. pracujący i uczący się za granicą nie będą musieli przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny. Jest to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców naszego powiatu
1    3  4  5  6  7  8  9  10  11    32