Kolejne stypendia przyznane

14 października 2020
Minął już rok od czasu rozpoczęcia projektu „Zawodowo i profesjonalnie” realizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu, skierowanego do uczniów i nauczycieli trzech placówek kształcenia zawodowego powiatu lubańskiego.

Dzień Nauczyciela w powiecie

14 października 2020
Dzisiaj obchodzimy Dzień Nauczyciela, inaczej Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wielu pięknych chwil z uczniami.

Intensywne opady deszczu

14 października 2020
Na prawie wszystkich stacjach od początku ważności ostrzeżenia zanotowano już sumy opadów od około 30 mm do około 40 mm. Najwyższa sumę zanotowano jak dotąd w Boguszów Gorce i wynosi ona około 68mm.

Dalszy rozwój e-usług w Powiatach Lubańskim, Lwóweckim, Zgorzeleckim, Bolesławieckim i Gminie Miejskiej Lubań

13 października 2020
Projekt jest realizowany przez 5 partnerów: Powiat Bolesławiecki (partner wiodący) i Powiaty Lubański, Lwówecki, Zgorzelecki i Gmina Miejska Lubań. Przedmiotem projektu jest wprowadzenie zaawansowanych e-usług publicznych.

Grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych

12 października 2020
Grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych pozwolił Gminie Miejskiej Lubań na zakup sześciu nowoczesnych komputerów dla administracji Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

Wizyta Wojewody w powiecie

12 października 2020
Kooperacja w ramach działań przeciwdziałania epidemii, a także podsumowanie dotychczasowych kontaktów i zrealizowanych wspólnych projektów to najważniejsze tematy poruszone podczas rozmowy starosty Walerego Czarneckiego z Wojewodą Dolnośląskim.

Dotacje na małe przetwórstwo i RHD

12 października 2020
Od 26 października 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    42