Sesja Rady Powiatu Lubańskiego

08-02-2021

Za nami kolejna sesja Rady Powiatu Lubańskiego, która odbyła się z wykorzystaniem środków systemów elektronicznych.  Podczas ostatnich obrad podjęto jedną uchwałę w sprawie zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubańskiego.

Zmiana ta dotyczyła wprowadzenia zadania pn. Opracowanie raportu do Programu Wykonawczego Strategii Sudety 2020. To kolejna sesja przeprowadzona dzięki informatycznym systemom  umożliwiającym przeprowadzenie wideokonferencji oraz organizację głosowań.  Radni uczestniczyli w niej zdalnie, większość – zasiadając w domach przed swoimi komputerami.

- Sesja odbywa się za pośrednictwem odpowiedniego systemu. Radni są wcześniej zalogowani. Po sprawdzeniu kworum oddają głos. Powiat Lubański skorzystał z tej możliwości, jako jeden z pierwszych w regionie – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.