Przekazano plac budowy

12-07-2021

To już pewne, kolejna droga w powiecie jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana. Jest to inwestycja za 3 mln złotych. Mowa o przebudowie drogi powiatowej przez Pisarzowice.

Przebudowa drogi powiatowej na tym odcinku jest celowa ponieważ jest ona obecnie w złym stanie technicznym.  Środki na jej remont pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz budżetu powiatu.  To kolejny dowód konsekwencji i skuteczności w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację inwestycji, które są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców przez Zarząd Powiatu Lubańskiego.

- Przetarg, który przeprowadzony został przez Powiatowy Zarząd Dróg wyłonił wykonawcę, a jest nim firma „USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE I TRANSPORT Józef Michalik” z Kościelnika Dolnego. Droga zostanie zmodernizowana jeszcze w tym roku, a plac budowy został już przekazany. Cieszę się, że to zadanie zostało uwzględnione do realizacji. Przebudowa nawierzchni poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu samochodowego. Nowa nawierzchnia oraz przebudowa istniejących elementów pasa drogowego, poprawią także komfort ruchu oraz estetykę drogi przebiegającej przez Pisarzowice – mówi Walery Czarnecki, Starosta Lubański.