MICKIEWICZ, SZKOŁA WIELU MOŻLIWOŚCI

18-05-2021

Kochani ośmioklasiści! Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a wraz z nimi moment, kiedy wybierzecie szkołę średnią. Zapraszamy Was do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu – SZKOŁY WIELU MOŻLIWOŚCI.

Proponujemy szeroką gamę możliwości kształcenia. Każdy z Was znajdzie dla siebie interesująca klasę w Liceum Ogólnokształcącym lub Technikum.

Zapytacie dlaczego właśnie ta szkoła? Można odpowiedzieć w trzech słowach:

• TRADYCJA, SKUTECZNOŚĆ, NOWOCZESNOŚĆ

Tradycja

Już 10 września 1945 roku pierwsi uczniowie rozpoczęli przygodę z nauką w naszej szkole. Od 76 lat mamy zaszczyt kształcić młodzież, prowadząc ją ku wymarzonej przyszłości. Nasi absolwenci to szacowne grono ludzi wielu zawodów: naukowców, przedsiębiorców, polityków, lekarzy, ekonomistów, psychologów, inżynierów różnych specjalności, prawników… Długo by jeszcze można wymieniać.

Skuteczność

Nasz cel to umożliwić Wam dobry start w dorosłe życie. Chcemy, byście na wysokim poziomie zdali maturę i egzaminy zawodowe. Uczyć Was będą najlepsi nauczyciele. Będziecie też mogli uczestniczyć w wykładach uczelni, z którymi współpracujemy: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytety Przyrodniczego i wielu innych. Jeśli marzycie o zdobywaniu Świata, to możecie pojechać na wymianę do zaprzyjaźnionych, niemieckich szkół czy na praktyki zawodowe do Hiszpanii, Włoch czy Irlandii.

Szkoła to nie tylko lekcje. Realizujemy wiele projektów, imprez, kursów, koncertów czy spotkań z ciekawymi ludźmi np. autorski Festiwal Nauki czy Talent Show. Wszystko po to, abyście rozwijali swoje pasje i umiejętności. Absolwenci naszej szkoły to ludzie, którzy wiedzą, co chcą osiągnąć w życiu i nie boją się do tego dążyć.

Nowoczesność

Posiadamy najlepszą bazę dydaktyczną w regionie. Ucząc się w naszej szkole będziesz miał do dyspozycji nowocześnie urządzone sale, przestronne korytarze, szafki uczniowskie, bibliotekę multimedialną, 5 sal komputerowych oraz kompleks sportowy z siłownią, salą do aerobiku i tenisa stołowego. Na wniosek uczniów urządziliśmy też na korytarzach strefy wypoczynku gdzie, po trudach lekcji, można zrelaksować się z przyjaciółmi. A gdy potrzebujesz się pokrzepić, możesz skorzystać z dystrybutorów wody, automatów z przekąskami czy pysznych kanapek, gofrów i wegetariańskich smakołyków z Wegeneracji lub Miniprzedsiębiorstwa.

Nasza szkoła jest po prostu piękna.

Nie opisaliśmy jeszcze naszego największego atutu. To nasi uczniowie. Grono bardzo zróżnicowane i barwne.  Grono ludzi inteligentnych, ciekawych świata, posiadacze wielu nietypowych pasji i uzdolnień. Sportowcy, matematycy, miłośnicy giełdy i botaniki, szachiści, programiści, miłośnicy literatury i anime i wielu, wielu innych.

Przyjaźnie zawiązane w naszej szkole przetrwają na całe życie.

ZAPRASZAMY!

Wszystko o rekrutacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o szkole odwiedź nas na:

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

• 1A matematyczno-fizyczna z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, fizyka

Przedmiot uzupełniający: algorytmika i programowanie

• 1B biologiczno-chemiczna z rozszerzonymi przedmiotami: biologia, chemia

Przedmiot uzupełniający: elementy fizyki medycznej

• 1C językowa z elementami komunikacji biznesowej z rozszerzonymi przedmiotami: język angielski, język niemiecki, język polski

Przedmiot uzupełniający: j. angielski i j. niemiecki w biznesie

• 1D humanistyczna z edukacją psychologiczną z rozszerzonymi przedmiotami: historia, WOS, język polski

Przedmiot uzupełniający: podstawy psychologii