AWANSE, WYRÓŻNIENIA DLA LUBAŃSKICH POLICJANTÓW Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

02-08-2021

W czwartek 29 lipca br. w Szkole Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości 22 policjantów z lubańskiej komendy zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości z okazji Święta Policji, które przypadają 24 lipca, w 102. rocznicę istnienia Policji Państwowej, honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

W dniu 29 lipca 2021 roku w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu, rozpoczęła się uroczysta zbiórka od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu młodszemu inspektorowi Robertowi Frąckowiakowi przez dowódcę uroczystości. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski przywitał zaproszonych gości w tym przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, samorządów , emerytów, policjantów i pracowników Policji oraz wszystkich obecnych goście.

Tegoroczne obchody łączą się z wyjątkowo ważnym wydarzeniem dla dolnośląskiej Policji, bowiem w dniu 21 lipca br, podczas centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski otrzymał nominację na pierwszy stopień w korpusie generałów Policji.

Obchody powołania Policji Państwowej zawsze wiążą się z awansami i odznaczeniami. Podczas dzisiejszej uroczystej zbiórki, rozkazy o mianowaniu na wyższy stopień służbowy odebrało 22 funkcjonariuszy.

Ponadto, dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych medalem srebrnym i brązowym za długoletnią służbę. Natomiast policjant Rewiru Dzielnicowych KPP w Lubaniu otrzymał brązową odznakę "Zasłużony policjant", która nadawana jest funkcjonariuszom w uznaniu szczególnych osiągnięć służbowych i zasług.

Kolejnym punktem uroczystości było podziękowanie Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu dla pracowników cywilnych Policji. Warto przy tej okazji podkreślić, jak ważna jest praca urzędników i pracowników Policji, gdyż ich zaangażowanie i profesjonalizm ma ogromny wpływ na funkcjonowanie i wizerunek całej formacji.

Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Lubańskiego Pan Walery Czarnecki, dziękując za trud, z jakim policjanci realizują zadania na rzecz bezpieczeństwa obywateli.  astępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu młodszy inspektor Robert Frąckowiak, w swoim przemówieniu podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubańskiego.

Uroczystość zakończono koncertem w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu. Wszystkim awansowanym policjantkom i policjantom gratulujemy. Dziękujemy zaproszonym gościom, za życzenia, gratulacje oraz słowa uznania.