Podsumowanie projektu „RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym”

14-06-2019

Uczniowska Agencja Turystyczna "ADAŚ" wraz z opiekunami Joanną Koniecko, Joanną Wójcik i Grzegorzem Wieczorkiem w dniu 11.06.2019r. wzięła udział w podsumowaniu projektu „RegionalManagement. Kompetencje i perspektywy zawodowe w polsko-saksońskim regionie przygranicznym. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

Na początku agencje działające w szkołach uczestniczących w projekcie zebrały się w Augustum Annem Gymnasium w Goerlitz, aby podsumować działalność minionych lat. Trzy lata to czas, który minął bezpowrotnie, lecz wszystko czego się nauczyliśmy, co zobaczyliśmy, przeżyliśmy pozostanie z nami. Za ciężką pracę i zaangażowanie w projekcie każdy uczestnik otrzymał certyfikat, który potwierdzi umiejętności zdobyte podczas działań.

Praca naszej młodzieży w zakresie propagowania wiedzy na temat kultury i historii swojego regionu oraz ich udział w organizacji między innymi polsko – niemieckich Targów Turystycznych została doceniona Nagrodą Specjalną Starosty Powiatu Lubańskiego Walerego Czarneckiego.

Na zakończenie projektu odbył się piknik nad jeziorem Bergzdorf. Oprócz przepysznych kiełbasek i ziemniaków z grilla, młodzież miała okazję zintegrować się, biorąc udział we wspólnych zabawach, między innymi w wyścigach w potrójnych spodniach bądź butach klauna. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a do domów wrócili z uśmiechem na twarzy.

Mimo zakończenia projektu Firma ADAŚ nie kończy swojej działalności i już w przyszłym roku szkolnym zaskoczy was nowymi pomysłami !!!