Letni obóz szkoleniowy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu.

02-07-2019

W dniach 10 – 14 czerwca 2019 r uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego proobronnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu uczestniczyli w letnim obozie szkoleniowym, w ramach Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony wojskowych klas mundurowych – II edycja.

Było to możliwe dzięki otrzymaniu dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej w wysokości 4.439,60 zł oraz wkładu własnego Powiatu Lubańskiego w wysokości 1.109,90 zł.

Młodzież stacjonowała na terenie JW. 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowaną kadrę żołnierzy – instruktorów z zagadnień szkolenia strzeleckiego, medycznego, taktyki, terenoznawstwa oraz musztry.

Celem programu Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe jest wsparcie wytypowanych placówek oświatowych w zakresie spójnego i aktualnie obowiązującego w Siłach Zbrojnych RP szkolenia wojskowego.