Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki

06-06-2019

29 maja 2019 r. w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" w Bolesławcu odbyła się Polsko-Saksońska Konferencja Młodych Managerów Kultury i Turystyki w ramach projektu RegionalManagement. Frekwencja dopisała. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczniów z Polski i Saksonii, którzy zainteresowani są zagadnieniami związanymi z rozwojem regionu przygranicznego Polska-Saksonia i dalszą, partnerską współpracą młodzieży.

Interesujące wykłady, przeprowadzone przez regionalnych ekspertów z zakresu kultury i turystyki, zainspirowały uczestników do ciekawej dyskusji nt. przemian strukturalnych zachodzących w naszym regionie w branży turystycznej oraz  konieczności aktywnego udziału młodych mieszkańców regionu przygranicznego w procesach dotyczących promocji kultury.

Wspólnym życzeniem Polaków i Niemców jest chęć współpracy ze szkołami z Czech w kolejnych edycjach projektów edukacyjnych. "Wiemy już dużo o sobie, przyjaźnimy się, spotykamy podczas działań projektowych. Pomimo tego wciąż się czegoś od siebie uczymy. Chcielibyśmy także poznać naszych rówieśników z Czech, ich kulturę, ich oczekiwania względem przyszłości" - podkreślali uczniowie podczas panelu dyskusyjnego.

Konferencję zorganizowali uczniowie z Żar, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Bischofswerdy, Hoyerswerdy i Görlitz.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.