Gala Laureatów z Covidem w tle

16-07-2020

XIX Gala Laureatów przypadła w okresie pandemii koronawirusa i zapisze się w historii Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu oraz szkół i placówek jako inna niż wszystkie, dotychczas organizowane. Jednak  mimo trudnych warunków, konieczne było podsumowanie naszej wspólnej pracy w rozwijaniu wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W związku z faktem, iż nie mogliśmy w tym roku zorganizować jednej uroczystości dla wszystkich  - Laureatów, Nauczycieli, Dyrektorów, zaprosiliśmy przedstawicieli szkół i placówek do siedziby PCE dnia 23 czerwca 2020 r. i za ich pośrednictwem przekazaliśmy nagrody, statuetki, dyplomy Uczniom i Nauczycielom, którzy osiągnęli znakomite wyniki w konkursach organizowanych w roku szkolnym 2019/2020. Dla Dyrektorów oraz Nauczycieli przygotowaliśmy tradycyjnie specjalny numer biuletynu „Po Co Edukacja?”. Każda szkoła otrzymała swój pakiet z materiałami, jakie tradycyjnie wręczamy podczas dorocznej Gali. Laureaci mogli odebrać uzyskane trofea z rąk swoich Dyrektorów, wraz ze świadectwami szkonymi. Statuetki dla laureatów konkursów ufundowało Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu, a nagrody książkowe – Dyrektorzy szkół jako współorganizatorzy potyczek konkursowych. Okolicznościowe upominki za zwycięstwo w konkursach dla szkół ponadpodstawowych tradycyjnie ufundował  Starosta Lubański.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom i ich Opiekunom, a Dyrektorom bardzo dziękujemy za współpracę w roku szkolnym 2019/2020.