Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Remonty w lubańskiej Szkole Muzycznej. Dach, okna, piec

23-08-2021

W Szkole Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu praca wre. Wkrótce placówkę czeka kompleksowy remont dachu. Problemem mogą się jednak okazać rosnące ceny materiałów, co podnosi koszt planowanej inwestycji.

Budynek na Kamiennej Górze od lat prosi się o remont z prawdziwego zdarzenia. Ten wkrótce stanie się faktem. Starostwo Powiatowe przyznało bowiem dotację w kwocie ponad 256 tys. zł na kompleksowy remont dachu. Cząstkowo prace były przy nim prowadzone także w ostatnich latach, a ostatnio jesienią minionego roku. Wówczas prace pochłonęły 70 tys. zł. Jak podkreśla dyrektor, dotychczas mimo dwóch prób nie udało się wyłonić wykonawcy.

- Jesteśmy już po dwóch przetargach. Jedna z ofert opiewała na ponad 500 tysięcy złotych. Wkrótce odbędzie się trzeci przetarg. Jesteśmy dobrej myśli i będziemy robili tyle na ile nas będzie stać - zaznaczył Paweł Okienko.

Dach to jednak nie wszystko. Starostwo Powiatowe w Lubaniu wygospodarowało także 67 tys. zł na remont kominów i remont starego pieca. Kolejne 20 tys. zł lubańska Szkoła Muzyczna otrzymała na wykonanie zaleceń straży pożarnej, która zaleciła by w powiatowym budynku dokonać kilku zmian. W budynku zamontowane zostaną także kolejne nowe okna. Tych w szkole jest już wymienionych blisko 70 procent.

- Pojawi się u nas nowoczesne oświetlenie awaryjne, w kotłowni zostaną zamontowane atestowane drzwi przeciwpożarowe, a na strychu zabezpieczone zostaną przewody elektryczne - wylicza Paweł Okienko.

Czynione inwestycje bardzo cieszą zarówno szefostwo placówki, jak również jej wychowanków. Ci w niedalekiej przyszłości do placówki będą uczęszczać odrestaurowanymi i oświetlonymi alejkami.

Niezbędnik