Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Powiatowi strażacy będą mieć nową siedzibę

04-08-2021

Remont siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu zakończy się jeszcze w tym roku. Na ten cel ze środków budżetu państwa pozyskano kwotę 700 tysięcy złotych. Dzięki temu inwestycja dojdzie do skutku.

Strażacy zawodowi w Lubaniu od lat zabiegali o remont komendy. Całość inwestycji to kwota ponad 940 tysięcy złotych. Kwota 20 tysięcy złotych została zabezpieczona w budżecie powiatu, a reszta pochodzić będzie ze środka specjalnego Komendy Głównej  Państwowej Straży Pożarnej.

- Już od kilku lat staraliśmy się o dofinansowanie na ten remont, który bez wątpienia jest niezbędny. Mam nadzieję, że remont poprawi komfort pracy samych strażaków – podkreśla Walery Czarnecki, starosta lubański - Po tym, jak w Lubaniu wyremontowana została komenda powiatowej policji, winniśmy zadbać o godne warunki służby dla strażaków. Dlatego bardzo dziękuję Wojewodzie Dolnośląskiemu oraz Komendantowi Głównemu i Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej za pomoc w realizacji tej inwestycji  - dodaje.

Niezbędnik