Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Aktualności

Akcja „Wyprawka dla bidula”

16-08-2021

Zbieramy na wyprawkę szkolną dla domu dziecka z Twojej okolicy. Dołożysz się?

Akcja „Wyprawka dla bidula” jest zorganizowana z myślą o uczniach z domów dziecka. Trwa od 9 do 22 sierpnia br. W I edycji tego przedsięwzięcia bierze udział 12 placówek z 5 województw. Dzięki zebranym środkom możliwy będzie zakup odzieży i obuwia sportowego, niezbędnych artykułów wyprawki szkolnej oraz sprzętu elektronicznego do celów edukacyjnych.

I edycja akcji „Wyprawka dla bidula” serwisu zbiórkowego Szczytny-Cel.pl trwa od 9 do 22 sierpnia br. w różnych częściach Polski, w tym m.in. w Lubaniu, gdzie zbiórka jest prowadzona dla Domu Dziecka Ognisko Wychowawcze dla Dziewcząt im. Św. Jadwigi Śląskich Zgromadzenia Sióstr Św. Marii Magdaleny, od Pokuty który liczy 28 podopiecznych. Jej celem jest obuwia, plecaków, odzieży oraz art. Papierniczych i piśmienniczych, tablety, laptopy.

– Wszystkie dzieci powinny mieć jednakowe szanse na zdobycie edukacji. Wiemy o tym, że w domach dziecka mieszka bardzo zdolna młodzież, która chce się uczyć, ale często brakuje jej do tego podstawowych narzędzi. Chcemy te przeszkody definitywnie zlikwidować. Dlatego zapraszamy do wspólnej zbiórki. Każdy grosz się liczy – mówi Maciej Kamiński, wiceprezes serwisu Szczytny-Cel.pl.

Potrzeby uczniów zostały ściśle określone przez władze placówki. W związku ze zbliżającym się Rokiem Szkolnym organizowana jest zbiórka na wyprawkę. Obejmują nie tylko art. Papiernicze, ale również laptopy, tablety, obuwie, plecaki, sprzęt do Sali terapeutycznej.

– Taka wyprawka ułatwi codzienne funkcjonowanie dzieci w szkole i poza jej murami. Wspólnie sprawmy, aby początek Roku Szkolnego był dla nich spokojny. Brak ww. produktów nie powinien nigdy stanąć na drodze edukacji. Niestety znane są nam takie historie wśród najzdolniejszych wychowanków domów dziecka – podsumowuje Maciej Kamiński.   

Celem akcji jest przede wszystkim zebranie 28 000 zł, które pójdą na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do nauki. Uzyskane środki w całości zostaną przekazane na wyprawki. Organizatorem akcji jest platforma zbiórkowa Szczytny-Cel.pl.

Wpłaty można dokonać pod tym adresem:

https://www.szczytny-cel.pl/z/dgocem

https://www.facebook.com/szczytnycel/photos/a.284602089864546/357272362597518/

Niezbędnik